Kanada Yüksek Lisans

Kanada Master Programları

Öğrencilerin yüksek lisans programları için tercih ettiği ülkeler arasında Kanada’da yer alıyor. Yüksek lisans sonrasında göçmenlik imkanı tanıması , Kanada yüksek lisans öğrencilerine sunmuş olduğu yarım zamanlı çalışma izni ve en önemlisi eğitim kalitesi Kanada yüksek lisans programlarının seçilmesine sebep oluyor.

kanada master

kanada master

Kanada’da Tezli Yüksek Lisans Programı

Türkiye’de ki diploma puanı 3.0 ve üzeri olan öğrencilerin kabul edildiğini söyleyerek başlamakta fayda var. Program zenginliği göz doldurmakla beraber , çalışma izniniz Kanada yüksek lisans eğitimi esnasındaki tüm giderlerinizi karşılayacak düzeydedir.

Kanada Tezsiz Yüksek Lisans  Programı

Her hangi bir diploma puanına bağlı kalmaksızın ; Kolaylıkla dilediğiniz eğitim programlarına devam edebiliyorsunuz. Tek dez avantajı akademik kariyerinizde geçişlerde zorlanacak olmanızdır. Bunun dışında çalışma izni göçmenlik gibi hakların tezli yüksek lisans‘tan her hangi bir farkı yoktur.

Kanada Eğitim/Öğrenci Vizesi

Öğrenci vizesi almak istiyorsanız 6 ay veya 6 aydan daha uzun süreli bir eğitim programına kayıt olmanız gerekmektedir. Yani ister tezi , isterseniz tezsiz Kanada yüksek lisans programlarında öğrenci vizesi almaya hak kazanacaksınız.

Eğitim süreniz boyunca Kanada öğrenci vizenizi kolaylıkla yenileyebilir , eğitim sonrasında çalışma vizesine çevirme şansına sahip olabilirsiniz.