Kanada Master Sonrası Göçmenlik Hakkı

Kanada master programlarına olan ilginin en önemli sebeplerinden biriside Kanada göçmenlik hakkı tanımasıdır. Kanada master programları öğrencilere birçok avantaj sağlamaktadır. Eğitim alırken yarım zamanlı çalışma izni, eğitim sonrası tam zamanlı çalışma izni, ardından göçmenlik hakkı tanınmaktadır.

Programlara katılım sağlanırken iki seçenek öğrencilere sunulmaktadır. Tezli ve tezsiz olmak iki farklı seçenek sunulmaktadır. Ancak öğrencilerin tezli yüksek lisans programlarına katılması için belli bir not ortalaması gerekmektedir.

Kaynak: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-master.html

kanada master

Kanada Master Programları

Programların ilerleyişi iki ayrılmaktadır: Tezli veya Tezsiz master. Eğer akademik kariyerinize devam etmek istiyorsanız: Tezli yüksek lisans programlarına katılmak zorundasınız.

Tezli Master Programı:  Tezli Master programları , 2 yıl sürmektedir. Bu programlara katılabilmek için : Yeterli dil bilgisi , diploma puanınızın yeterli olması gibi şartlar aranmaktadır.

Tezsiz Master Programı: Tezsiz programlar 1 yıl sürmektedir. İstediğiniz bölümde , istediğiniz kolejde eğitim alabilirsiniz. En önemli noktaysa : Gerekli dil bilgisine sahip olmanızdır. Kanada Master programları için yeterli dil bilginiz yoksa , önce dil eğitimi alabilirsiniz.

Kanada Master Ücretleri Ne Kadardır ?

Eğitim ücretlerini belirleyen faktörler vardır. Eğitim almak istediğiniz bölüm, eğitim kurumu ve şehir burada belirleyici faktörler arasında yer almaktadır. 

Tezsiz Master Programları Ücretleri

Fiyatlar ortalama 14.000 Kanada Dolarıyla , 22.000 Kanada Doları arasındadır. Sosyal bilimler bölümleri daha uygunken , Mühendislik , Grafik Tasarım , 3 D tasarlama  gibi programların fiyatları biraz daha yüksektir. Kanada master ücretleri , gördüğünüz gibi çok daha ekonomiktir.

Tezli Master Programları Ücretleri

Fiyatları ortalama olarak : 28.000 Kanada Dolarıyla , 44.000 Kanada Doları arasındadır. Eğitim alırken , çalışma izniniz olacağı için geçiminizi kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Peki, Kanada Master Programlarına Katılım Şartları Nelerdir ? 

  Dil bilginiz el verdiği sürece, diploma puanınız çok,çok düşük olmaması koşuluyla tezsiz master programlarına katılma şansınız vardır. Ancak tezli master programlarında şartlar değişmektedir.

Tezli Yüksek Lisans Katılım Şartları

  • Okulların , sizden istedikleri ilk şart yeterli İngilizce ve Fransızca dil bilgisidir.
  •  Kayıt tarihlerinde başvuru işlemleri gerçekleştirmelidir. Sizden istenilen evraklar tamamlanmalı , gerektiği tarihte okullara teslim edilmelidir. Merkezimiz üzerinden alacağınız danışmanlık hizmeti sayesinde bu işlemleri sizler adına gerçekleştiriyoruz.
  • Öğrencinin lisans mezunu yada son sınıf öğrencisi olması ve en düşük 3.00 ortalamasına sahip olması. Bununla ilgili olarak merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.